top of page

XARION AVERAX

EVEN ONE MAN CAN CAST A VERY LARGE SHADOW.

11.06. 1532, Agoras | Räel | Kapitán Křídel svobody || FC: Ben Barnes || Hráč: Denya

Rod: Averax

Manželka: ---

Černé vlasy, černé oči, černý oděv a... černá duše? Mnoho lidí to tak říká a on nemá důvod jim to vymlouvat. Vlastně ho to i těší a dokáže mu to vytvořit mírný úsměv na tváři. Rád vzbuzuje respekt i strach, aniž by se musel dvakrát snažit. Nejspíš za to může jeho aura, pověst či zkrátka hrdý postoj, který zaujímá. Zarývat strach do ostatních je něco, co považuje za potřebné, nikoli za to, že by jej to těšilo. Obecně potěšit jej, je nadlidský úkol. Projevování emocí není zrovna něco, čím by překypoval. Dokáže to, ale pouze tehdy, když on sám chce. Jeho ostrý chladný přístup se může záhy změnit v palčivý hněv ze vteřiny na vteřinu, jestliže jej bude někdo schválně provokovat. Dráždit ho se nevyplácí. Není ten typ, co by štěkal. Spíše rovnou kouše a krev je to poslední, co by ho trápilo. Říká se o něm, že je krutý, nemilosrdný a že nemá žádné srdce. Ať už to říká kdokoli, svým způsobem na tom něco bude. Má povahu dravce, nikoli ustrašeného holuba, který by se před někým krčil v koutě. 

Na všechno a všechny si dokáže udělat vlastní názor. Nepotřebuje k tomu jiné. Má zcela vlastní hlavu, nebojí se mluvit, řečnit a dávat najevo něčí neschopnost. Překypuje upřímností - někdy možná až příliš tvrdou a ostrou - je velmi přísný a v boji neústupný, jestliže neexistuje žádné jiné východisko. Ačkoli není válkychtivý a nerad zbytečně prolévá krev svých vojáků, tak je toho názoru že pouze násilí občas dokáže sjednat mír, po kterém všichni tak moc prahnou. Je si ale moc dobře vědom toho, že ten kdož chce mír, musí být na válku připraven. Mezi válkou a mírem je příliš tenká hranice. Mír je křehká věc a velmi snadno dokáže být rozdupán. Podobně jako když on dokáže rozdupat něčí sny, ne-li celou osobnost. Nebere si zrovna servítky. Ne s těmi, kteří si myslí, že jsou něco víc a nebo že by  ho snad mohli nahradit. Rád takovým sráží hřebínek. Naivním snílkům často ukazuje tvrdou realitu.

I když se může zdát jako naprostý ignorant, není tomu tak. Umí si všímat detailů. Často je tichým pozorovatelem, který někoho zkoumá a sleduje svýma temnýma očima. Sice dává najevo, že jej nezajímáte a že má mnohem lepší věci na práci a nebo důležitější věci na paměti, ale pak přesně nastává ten moment, kdy ve vhodné chvíli vytasí něco, o čem jste si mysleli, že si to nebude pamatovat. Když chce, umí udělat dojem a zapůsobit. Když si  to někdo zaslouží, bude k němu pozorný a přívětivý tak, jak jen dokáže zrovna on být. Je lepší ho mít za přítele a spojence,  než abyste se stavěli proti němu a nebo jemu do cesty za něčím, čeho chce dosáhnout. 

Když je vhodná chvíle, umí se i bavit. Má určitý smysl pro humor a dokáže ho oplácet. Na společenských akcích se nechová jako voják ani jako kapitán. Přepíná do role lorda, jehož titul nese stále již od narození. Umí se chovat vytříbeně, slušně, umí tančit, dát najevo přízeň i její opak. I přes to, že je voják, je schopen být elegantní a chovat se tak, že na něm ani není poznat, že by si prošel něčím tak tvrdým, jako je výcvik Křídel svobody a nebo krvavá řežba v Šedých horách roku 1566. Je tedy přizpůsobivý a nevadí mu pro určité příležitosti nasazovat různé masky.

Je pečlivý, přímočarý a nerad chodí kolem horké kaše. Pracovitost a vůle vést je u něj na nejvyšším žebříčku, stejně jako sebedůvěra, určitá forma ambiciózního chování, prudkosti a vznětlivosti, když někdo porušuje jím nastavená pravidla či  rozkazy. Nerad slyší slovo a ještě nerad bývá nespokojený a zklamaný. Žije v představě, že má pod sebou válečníky, ne fňukny, kteří nedokážou splnit úkol, o který je požádá. Xarion se poměrně často chová nadřazeně, vyžaduje respekt a když mu není projeven, tak dříve nebo později u něj za to narazíte. Má ty své chladnokrevné pohledy, které se mu neodvážíte vrátit a pokud ano, tak pouze jednou. Nekompromisní chování a tvrdohlavost dravce jsou u něj velmi časté. Pokud jste s ním za dobře, nemusíte se bát. V opačném případě mu raději nelezte na oči. 

Zradu nese velmi těžce, stejně  tak lhaní. Pokud mu to někdo provede, tak už u něj nikdy nebude mít šanci. Ze zrádci zachází surově a nebojí se použít násilí hodné jeho vnitřního monstra. Pokud by měl někdy s nějakou ženou navázat vztah, pravděpodobně by byl velmi majetnický a žárlivý. Rád by si hlídal, co je pouze jeho. Sice je toho názoru, že  ženy nejsou majetkem, ale zároveň sdílí ten názor, na vztah mají být pouze dva a nikoli tři, či vícero lidí. Nevěru by nikdy neodpustil, stejně tak by se jí nikdy sám nedopustil. Je zásadový a v tomto ohledu čestný. 

Na svět přišel jednoho deštivého červnového rána 1532, jako prvorozený syn lorda Anthose Averaxe a jeho ženy lady Tianny. Z kamenného vejce se zrodilo i drobné orlí ptáče s tmavým peřím a bělavou hlavou. Už tehdy Anthos tak nějak věděl, že jeho syn musí dosáhnout vyšších cílů a dělat rodině čest. Takto začal Xariona i vychovávat a Tianna to viděla stejně. Ačkoli ani jeden z nich nebyli úplně fanoušci vojenství, tak svého syna k tomu směřovali s velkou radostí a nadšením, neboť oni sami se už ve společenském žebříčku vyškrábat příliš nemohli. Ze svého syna chtěli mít legendu. Muže, který se zapíše do dějin. Měli velmi vysoké nároky a očekávání, když rostl a byl čím dál starší. Do vojenského výcviku ho dokonce vnutili o rok dříve, jen krátce poté, co svému Animusovi dal jméno podobající se jeho rodovému jménu, a sotva se na něm učil létat. Bylo mu pět, když začal svůj vojenský výcvik a v juniorské jednotce byl nejmladší a tehdy taky nejmenší. Zpočátku s ním jednali v rukavičkách, ale to se jeho rodičům nezamlouvalo a chtěli, aby s ním jednali stejně jako s ostatními. Xarion tedy přišel o veškeré rané dětství. Neměl žádné přátele, pouze soutěživé kadety ve vojenské akademii, kdy se každý předháněl, aby byl lepší než ten druhý. Nějakou dobu se držel zpátky, příliš nevyčníval. Jelikož byl mladší než všichni ostatní a byl sem vhozen jako do vody, byl delší  dobu zakřiknutější a nejistý. Postupem času se mu ale ona soutěživost a dravost v krvi probudila. Roky plynuly a najednou uběhlo pět let. Z pětiletého hoška byl desetiletý mladíček, který už uměl obstojně střílet z luku, kuše  a ovládat meč na základní úrovni. Problém mu dělalo se udržet na Animusovi, neboť jeho orel během pěti let vyrostl a jeho růst se ještě ani zastavit  neměl. Xarionovi bylo deset, měřil kolem 140 centimetrů a musel se přivazovat k sedlu. Fyzicky nebyl tak silný a měl problém s manévrováním. První zkoušky ale udělal na výbornou a postoupil dál. Nyní ho čekalo dalších osm let k dokončení tréningu, aby se vůbec mohl hlásit do míst, po kterých začal od deseti let toužit. Křídla svobody. 

 

Ve stejnou dobu lady Tianna svého manžela poctila dalším synem, kterému dali jméno Xaros. Drželi se jmen po otcově otci a pak zase po jeho otci. Děd byl Xarion a praděd Xaros. Oba velcí válečníci a členi Křídel svobody. Pravděpodobně proto rodiče tolik naléhali, aby se jejich syn stal jejich členem. Anthos se nikdy členem nestal. Jeho sokolí animus se během druhé zkoušky kdysi zmrzačil - kosti v křídle mu špatně srostly a oslepl na jedno oko. Pro děda Xariona byl Anthos zklamáním. Úspěch si tudíž  chtěl kompenzovat na synovi, což se mu dařilo. Ve dvanácti se stal nejmladším Räelem, který střelil orka do oka ze vzdálenosti tisíc yardů. Ve třinácti a čtrnácti získal několik ocenění a medailí při juniorských turnajích v Cardasu, v patnácti s Aeraxem skolili mladého drakijského samce, který narušoval chod práce v dolech v Šedých horách. O slávu neměl nouzi a jestliže to chtěl někam dotáhnout, musel se o slávu doslova rvát a musel prolévat nepřátelskou krev. Rodiče ho nezapomínali podporovat a během pěti let se Xarionova rodina rozrostla o dvě sestry. Jedna se narodila, když mu bylo třináct let, druhá se narodila krátce před jeho patnáctinami. U dvora byli poměrně oblíbení, o Xarionovi se mluvilo jako o nadějném kadetovi a jeho mladičký bratr měl jít v jeho šlépějích. Bylo mu pět a čekala ho ta samá cesta. 

Xarion juniorské vojenské zkoušky zakončil v osmnácti letech posledními zkouškami. Oficiálně se stal členem armády a měl o něco více času na společenský život. Dal si půl roku oddech a věnoval se navazování dobrých konexí. Psal se rok 1550 a dost času trávil v Cardasu, létal na sever - zejména do Vargmoru a také jednou navštívil Isskaru a dvakrát Agrei Dor. Navštívil i Nassarien a Allantir. Dělal i známé i přátele, neboť to byl klíč k úspěchu, co se politiky týkalo. Politika byla součástí vojenství, ať už někdo chtěl či nikoli. Většina válek se vedla z politických důvodů, kdy největším z nich byla moc. Během půl roka byl velmi společenský aktivní a z šesti měsíců se nakonec stal rok. Na jaře roku 1551 se v Cardasu seznámil s o rok mladší Nayarou Balderax. Nayara byla průzkumnice, jenž objevovala a zkoumala nová místa dál na západ. Líbilo se mu, že ho dokázala zaujmout prostými slovy, protože nikdy předtím se to žádné jiné nepodařilo. Nayara byla skvělou řečnicí, uměla krásně vyprávět a přesvědčovat. Nakonec neodolal a téhož roku se přidal k letcům průzkumníkům. Jeho rodiče to neschvalovali a žádali jej, aby se navrátil a přihlásil se jako kadet do Křídel svobody, jako vždy snil a aby dělal rodině čest. Jeho o deset let mladší bratr naopak rodiče přesvědčoval, že když to Xarion nezvládne, tak on ano. Xarionovo mládí se tedy na dlouhé tři roky proměnilo v bádání a objevování nových míst. Objevili několik ostrovů daleko na západě, na severu při mrazivé vánici ztratili dva dobré letce, dál na jih se museli utkat s draky a na východě... Kromě elfských ostrovů nikdo neví, co je vlastně na východě. Žádná výprava se nikdy nevrátila, což s Xarion a Nayara chtěli změnit. 

Když minuli elfské ostrovy, čekalo je dlouhé dny pouze otevřené moře. Museli se držet vysoko v silných větrných proudech, aby si mohli animusové odpočinout a jen plachtit a unášet se. Po třech dnech na východ od Calliandoru, mohli přistát na drobném ostrově. Tam strávili dohromady tři dny. Bylo to plně neprobádané území plné obyčejných i zvláštních zvířat. Jinak byl ostrov neobydlený. Během těch tří nocí Xarion s Nayou sdíleli lože a nezůstalo to jen u nevinného ležení vedle sebe. Po třech dnech znovu vyrazili na  cestu, ale na večer je zastihla bouře. A něco  v ní. Něco velkého, co dodnes Xariona straší ve snech. Byl svědkem toho, že když tmavou deštivou oblohu protkal blesk, spatřil obrovské čelisti přímo za Nayou a jejím sokolem. A když se zablýsklo znovu, Naya i její sokol Malvar byli pryč. Xarion dodnes neví co je sežralo, ale na východ už nikdy poté neletěl. Ani nikomu nikdy neřekl, co se stalo. 

Ke konci roku 1554 se jako kadet oficiálně přidal ke Křídlům svobody a čekalo jej pět let tvrdého výcviku a zkoušek, při kterých se nejednou málem zmrzačil. on i Aerax. Xarion měl za těch pět let celkem dvacet šest zlomenin, dva otřesy mozku a tak dvanáctkrát málem zemřel během manévrování, v bouři a dvakrát skoro uhořel v ohni. Na zádech a rameni má z těch dob jizvy od popálenin. Jednou se téměř utopil on i Aerax, třikrát skoro umrzli... veškeré tyhle neúspěchy mají ale jedno společné - téměř. Byl odhodlaný a měl silnou vůli  to dotáhnout do konce a to také v roce 1559 udělal. Kromě fyzické bolesti, si pravděpodobně zmrzačil i mysl. Za těch pět let se změnil - ochladl. A jeho dravost se znásobila. 

Po slavnostním ceremoniálu se po dlouhé době sešla celá rodina. Xarion, jeho sedmnáctiletý bratr a jejich dvě mladší sestry, matka i otec, strýcové, tety a bratranci se sestřenicemi. I babička z otcovy strany se objevila a prarodiče ze strany matčiny. Doma se oslavovalo a zároveň fandili i Xarosovi, že mu už chybí pouze rok k dokončení juniorského výcviku. 

Když v roce 1560 temný elf Calandor uprchl z vězení, v Agorasu se dala dohromady malá jednotka, jenž měla zkusit Calandora najít a navrátit před elfský soud a vězení do věže Hal'Gor. Hledání ale bylo neúspěšné a ve Stínozemí se setkali pouze s odporem orků, skřetů a Draconisů, jenž si bránili svá teritoria, byť o ně Räelové neměli sebemenší zájem a hledali Zatraceného prince. Po Calandorovi se slehla zem a jednotka byla po třech měsících stažena samotným králem. 

Mezi roky 1560 a 1566 aktivně sloužil jako elitní letec Křídel svobody. Bylo však období míru a o pár jednotek zlobrů, skřetů či lidí se dokázali postarat běžní vojáci a nebo stráž. Během těch šesti let měl pár ženských známostí,  ale sloužily mu pouze na zahřátí postele. Nejevil o ně přílišný zájem a ženit se taky zatím neplánoval. Válečného konfliktu se dočkal roku 1566, kdy se Räelská armáda utkala s orky v Šedých  horách. Orky nikdy nebylo moudré podceňovat. Jejich zbraně dokázaly z nebe sestřelit animuse a někteří na ně dokonce dokázali seskočit ze skály a srazit je k zemi i s jejich jezdcem. Bitva o Šedé hory byla krvavou řežbou, při které zahynul nejen Xarionův otec a strýc, ale i jeho kapitán a málem zabili i jeho mladšího bratra. Během bitvy byl Aerax zasažen střelou do ramene a padl k zemi. Xarion přežil jen díky tomu, že byl při pádu připoután k sedlu. 

Na pevné zemi se poté vůbec poprvé setkal s ničivou silou orků. Jeden ho vzal a odhodil dobré tři metry daleko. Kdyby neměl zbroj vyztuženou amarzitem, pravděpodobně by se o skálu rozbil jako nic. Aerax si pomocí zobáku vytrhl střelu a napůl létavým a hopkavým tempem šel svému jezdci na pomoc. Akorát včas, když jeden ork bral Xariona za hlavu a chtěl mu ji rozmáčknout. Aerax se přiřítil a svými pařáty přišpendlil orka k zemi a urval mu zobákem hlavu. Zdravým křídlem odmrštil druhého, ale třetí mu skočil na hřbet a omotal mu paži kolem krku ve snaze mu zlomit vaz. Xarion popadl meč a rozeběhl se k nim. Vyskočil na orlův zadek a vytáhl se po jeho peří nahoru k sedlu a zabodl meč orkovi zezadu do hlavy. Ostří projelo orkovým pravým okem. Aerax pak uchopil do zobáku orkovi paži a odhodil jeho tělo pryč. Zbylý ork si vytáhl sekeru a vyčkával. Pak svým hlubokým hlasem vyzval Xariona k boji jeden na jednoho. Bitvu měli orkové už dávno prohranou a Räelové a zbývající orkové se začali shromažďovat kolem. 

Xarion vztekle nakrčil nos a nenápadně si připravil vystřelovací ostří. Pak slezl z  Aeraxe a s orkem se skutečně utkal. Opožděně jich souboji přihlížel i král Aeran. V orkovi poznal Zordanova mladšího bratra Zorgula. A když Zorgul po vyčerpávajícím boji padl, Xarion jen díky zbroji neskončil hůř, než jen se zlomenou nohou a vykloubeným kolenem. Zotavoval se poměrně dlouho. Téměř rok. Plně funkční dokázal být až na jaře 1567, neboť koleno ho stále zlobilo. Po svém zotavení si jej k sobě povolal král s nabídkou, že jej jmenuje novým kapitánem Křídel svobody. Xarion byl zpočátku nejistý. Najednou dosáhl všeho, po čem kdy toužil. I když za hrozivou cenu prolité krve, zlámaných kostí, potu a utrpení. Když se optal, kdo je druhým kandidátem, tak král řekl, že kdyby Xarion odmítl, tak by se kapitánem stal Narsen Balderax - bratr Nayary. Narsen mu ležel v žaludku dlouho a on zase jemu. Narsen jej obviňoval, ač ne nahlas, ze sestřiny  smrti. Oba muži byli sami sobě nemesis. Xarion nabídku postu kapitána přijal. Vždycky hodlal mít nad nepřítelem převahu. I kdyby ten nepřítel měl být stejného druhu. 

AERAX

Pohlaví: Samec || Barva očí: Stříbrná

Barva peří: Černá, bílý || Výška: 8,45m

Prudčí a dravější, než Xarion. Pohled chladného stříbra doprovozený válečnou jizvou na levém oku, dělá z Aeraxe od pohledu nebezpečného protivníka. Už od Xarionových pěti let, byli podrobováni výcviku. Aerax je proto otřelý válečný stroj. Okřídlený stín, jenž dokáže nahánět hrůzu a právem. 

Tak jako jeho jezdec, vyžaduje respekt. Od jiných animusů vyžaduje dokonce úklonu a projev submisivity. Pokud mu ji jiný animus neprojeví, urazí se a někdy začne klovat a naléhat, aby mu ta poklona byla složena. Považuje se za něco víc a respektuje autority jen s vyšším postavením, tudíž královské animusy, či animusy vysokých vojenských hodnostářů.

Na neposlušnost odpovídá agresí a má mnohem nižší práh tolerance, než Xarion. Je si vědom své nadřazenosti.

  • Má mladšího bratra a dvě mladší sestry.

  • Za svůj život měl desítky zranění, včetně popálení na zádech a rameni. Během pěti let výcviku u Křídel svobody se nejednou málem zmrzačil. 

  • Je slabší na levou nohu od doby, co si jí zlomil během bitvy v Šedých horách roku 1566.

  • Tři roky byl letců Průzkumníků. 

  • V roce 1554 s jednou průzkumnicí a zároveň milenkou, vyrazili zkoumat dálný východ. Z výpravy se vrátil pouze on.

  • Zlobry přímo opovrhuje. Při bitvě o Šedé hory v souboji zabil Zordanova mladšího bratra. 

  • Za svůj život skolil celkem tři Draconise. 

OCENĚNÍ ZA AKCE

OCENĚNÍ ZA POSTY

bottom of page