top of page
1kříženci.png

Kříženci či méně používané označení 'hybridi', jsou součástí Elderie již několik staletí. Jejich největší uskupení žije ve svobodném městě Nassarienu a je pochopitelné, že největší počet kříženců, tvoří člověk x jiná rasa

Kříženci Draconisů či skřetů neexistují, neboť drakijci se mohou rozmnožovat pouze mezi sebou a skřeti taktéž. Zlobři jsou naopak schopní se křížit pouze s lidmi. Všechny ostatní pokusy (zejména v Taragonu) o zkřížení orka a jiné rasy, než člověka, byly neúspěšné. Stejně tak temní elfové Moäri. Temnota v nich jejich tělo natolik zkazí, že se stávají často neplodnými a nebo porodí mrtvé znetvořené děti.

ISSELF

Isselfové jsou kříženci Icelänťanů a elfů. Pokud se narodí na severu, je u nich až 90% šance, že se jim narodí animus. Tato šance je naopak nulová, jestliže se míšenec narodí kdekoli jinde, kde není sníh. Animus se rodí z ledu a sněhu, tudíž tam kde není, není možné, aby se zrodil. Isself je vzhledově velmi podobný půlelfům, neboť i oni mají o něco delší a špičatější uši jako pozůstatek elfské krve. Animus je pozůstatek krve Icelänťana. Dalšími prvky jejich vzhledu je často bledá pokožka a stříbrné vlasy, odolnost vůči chladu a mrazu, porozumění přírodě a snadnější nauka elfského jazyka. Isselfové se dožívají podobně jako půlelfové až 350 let života - stejně tak jejich animus, pokud jej mají. Častá je u nich i výška nad 185 centimetrů. Také se u mužů běžně objevují vousy.

Na severu jsou tito míšenci mnohem snadněji přijímáni, pokud animuse mají. Bez animuse si na ně seveřané často ukazují prstem, jestliže znají jejich původ, ale spíše jsou často zaměňováni s půlelfy a je tak s nimi podle toho i jednáno. Na území elfů je na ně obvykle nahlíženo z patra, ale s diskriminací se setkávají málokdy. I pro ně ale platí zákon, že se nesmějí vdávat/ženit s čistokrevnými elfy. V Nassarienu jsou přijímáni bez rozdílu, mezi Raëly taktéž a pro lidi jsou spíše atrakcí a zábavou.

Člověk x Icelänťan: Tyto míšence lze najít pouze v Nassarienu. Lidé nejsou na severu vítáni a drtivá většina obyvatelstva jimi opovrhuje. Kříženci seveřanů a lidí jsou bráni jako obyčejní lidé, neboť nemají svého animuse. Ten se nemá jak narodit, jestliže nemá pro stvoření dostatek ledu či sněhu. A i kdyby k dispozici sníh měl, šance je hodně nízká. Na severu jsou tito míšenci nazýváni hrubě Äfskiové (Äfskij je ve staroseverštině Hnus)

ISSRÄEL

Míšenci Räelských letců a Icelänťanů. Když je jeden rodič Räel a druhý Icelänťan, jejich dítě se běžně nazývá issräel a je šance padesát na padesát, zda se dítěti narodí animus v podobě okřídleného dravce, či severské šelmy. V horách často bývá sníh a animus se může vzácně narodit z něj, ale míšené dítě narozené v Agorasu či Cardasu má větší šanci, že bude mít za animuse ptáka a naopak dítě narozené na severu, bude mít vlka či jinou šelmu. Důležitým faktem ale zůstává, že dítě animuse bude mít s jistotou. 

Míšení obyvatelstva je časté zejména u prostého lidu v Cardasu, který přijde do styku s Vargmorskými jezdci častěji. Následně jsou tito kříženci často k vidění v Nassarienu, kde jsou poté i další kříženci Räelů. Obecně je ale toto míšení vzácné. Když už ale k němu dojde, k diskriminaci dochází zřídka, spíše individuálně. Vždy a všude se najde nějaký blbec. 

Jestliže se v Agorasu narodí míšenec se severským animusem, často se potýká s tím, že nezapadne mezi ostatní a má problém zvládat věci jako běžný Räel. Agoras je přece jen království v horách a vojenský výcvik zahrnuje létání a manévrování, což räel s pozemním animusem těžko zvládne. Je proto běžné, že jsou tyto děti posílány na sever, kde snadněji zapadnou. Toto funguje i opačně v případě, že se na severu narodí Issraël s animusem okřídleného dravce. Termín Issräel není oblíbený a ani tak častý, neboť přestože je dítě míšenec, jeho skutečná rasa se v očích ostatních odvíjí od jeho animuse. 

ORCMOR

Za tuto rasu je možné hrát při dosažení 20 postů na fórum za 1 postavu.

Kříženci lidí a orků, kteří nejsou nazýváni jinak, než jako orcmoři. Jejich jasným poznávacím znamením. je zelená kůže, robustnější vyšší vzrůst pohybující se okolo dvou metrů či lehce přes a osvalená postava. A není u nich výjimka ani nadlidská síla a menší spodní tesáky, jenž jim čouhají z úst ven. Pouze zlobří žena dokáže odnosit tento typ křížence a lidská rasa je jediná, se kterou se mohou zlobři křížit a množit. Jejich oči bývají v barvě zářivější zelené, ale i hnědé, jantarové či vzácně modré. Jejich vlasy jsou vždy černé či tmavě zelené.. Přirozeně mají velké šance se naučit orský jazyk, ale spíše hovoří obecnou řečí.

Orcmor je ze všech známých míšenců nejvíce rozpoznatelný a nelze jej přehlédnout. Nikde nezapadne a nikde se neschová. Obecně jimi všechny národy opovrhují a ani v Nassarienu nemají své místo. Zakázaný vstup tam vyloženě nemají, ale často bývají vyháněni a není jim dovoleno ve městě zůstat déle, jak dva dny. Lidé z nich mají strach, jsou považováni za zlé a nechutné bytosti. Často se s odporem setkávají i v hordách mezi orky a není žádným překvapením, že odtamtud utíkají. 

Orcmoři mají na rozdíl od skutečných orků větší smysl pro empatii a projevování citů. Jejich rysy jsou více lidštější a ve správném prostředí se dokáží vůči lidem i přizpůsobit. Ti, kteří jimi neopovrhují, je často zaměstnávají jako dřevorubce a nebo jim nabízejí práce, kde nejsou tolik vidět. Orcmoři ale velmi často končí v Taragonu a jeho známé aréně, kde bojují na život a na smrt. Orcmoři, kterým se podaří prchnout z Taragonu či ze Stínozemí, se často usazují na samotách v lesích a nebo zkouší zapadnout v nějakých zapadlých maličkatých vesničkách. Jiní zkouší štěstí zakládat rodiny s jejich druhem, ale jsou známy i případy, kdy se člověk a orcmor dali dohromady. Orcmoři ale bývají často neplodní a je velmi malá šance, že se s někým zplodí dítě či jej třeba orcmorská či lidská žena donosí.

PŮLELF

Nejznámější a nejrozšířenější kříženci v Elderii, kteří jsou nejvíce k vidění v Nassarienu a na elfských územích. Jiný název pro ně je i půlfík, ale lidé je velmi často oslovují i hanlivými nadávkami jako: Ušoplesk či velmi ošklivě půlskřet. Taktéž se jim říká podhozenci či elfí lejna či půlmr*i, raraši nebo šotci. Všechna tato sprostá slova berou půlelfové jako nadávky. 

Půlelfové se vyznačují delšími a špičatějšími uši, ale ne tak jako elfové. Jejich výška, barva vlasů a očí je individuální. U mužů se objevují i vousy. Barva jejich pleti se odvíjí barvou pleti jejich rodičů a je tedy naprosto běžné, že se v Nassarienu objevují půlfíci mulati, ale naopak i půlelfové černé barvy pleti, jestliže se půlelf tmavší pleti dále rozmnožuje s člověkem či půlelfem černochem. Velmi vzácně se lze v Nassarienu či na území elfů narazit na půlelfa velmi tmavé pleti s naopak stříbrnými vlasy. 

Na půlelfy je obecně nahlíženo skrze prsty na většině území Elderie a to kvůli jejich napůl lidské krvi. Naprostého přijetí se dočkají leda v Nassarienu, často i v Cardasu či v Agrei Dor, ale na těch místech jsou víceméně atrakcí pro ostatní. Dožívají se až 350 let

Půlelf x Člověk: U dítěte převažuje ze 3/4 lidská část. Špičaté uši nejsou příliš viditelné, spíše jsou lidské a takové dítě je bráno v Argellonu a Eneriathu a všude jinde jako člověk. V Taragonu se stále jedná o křížence a ti tam jsou nepřípustní. Jejich věk ale může dosáhnout až 150 let

Půlelf x Elf: U  dítěte převažuje ze 3/4 elfská část a je brán jako elf. Vzhledově se podobá elfům, ale je u nich i šance, že jim porostou vousy. Jsou dlouhověcí a dožívají se zhruba půl tisíciletí.

Půlelf x Icelänťan: Mix tří ras člověk/elf a icelänťan. Velmi vzácná kombinace, která se objevuje velmi zřídka. Šance, že se narodí animus, je na severu ku 20%. Kdekoli jinde je šance nulová. Těmto trojmíšencům se obvykle říká Issel, ale jsou bráni jako obyčejní lidé, jestliže nemají animuse. Špičatější uši jsou u nich vzácné. I oni se dožívají obvykle 150 let

Půlelf x Räel:  Další mix tří ras, který je mnohem běžnější, neboť Räelů je v Nassarienu o dost více. Je u nich zhruba 20-30% šance, že se jim zjeví kamenné vejce a narodí se jim animus. Pokud se tak stane, jsou bráni jako Räelové, pokud ne, jsou bráni jako obyčejní lidé, jenž nebyli obdarováni. Věková hranice bývá do 150 let

Půlelf x Půlelf: Tyto děti jsou brány jako půlelfové po svých rodičích. 

RÄELF

Räelové a elfové přijdou kvůli obchodu a objevům poměrně často do styku. Nemluvě o velké populací obou ras ve svobodném městě, tudíž je jasné, že i oni mezi sebou uzavírají sňatky a nebo se z jedné noci stane neplánované dítě. Tyto kříženci jsou nazýváni jako Räelfové a je u nich 90% šance, že se jim animus narodí a obvykle je jedno, kde jsou, neboť jejich stvoření není tak omezené, jako u těch severských. 

Raëlf, stejně jako isself, se vyznačuje delšími a špičatějšími uši, vyšším vzrůstem a je u nich častá bělejší barva vlasů a bledá pokožka. I u nich jsou běžné vousy, lepší porozumění přírodě a elfskému jazyku. I oni se dožívají až 350 let a vzhledově se dají snadno zaměnit s půlelfy. Räelové je berou jako sobě rovné, lidé z jihu nikoli a často se jich obávají, pokud-li létají na velkém dravci. Raelfové mají ve zvyku žít samotářským životem kočovným životem. Většinou se nezdržují na jednom místě dlouho 

Člověk x Räel - V Nassarienu běžná věc, v Agorasu či Cardasu už tolik ne. Raël si tam sice může vzít člověka za manžela či manželku, ale musí počítat s tím, že onen člověk bude v království Räelů spíše vyčnívat. Šance, že se dítěti tohoto páru narodí animus, je zhruba 15%. Člověk byl původně stvořen Moärwenem - temným pánem a tudíž proto je ta šance nižší. Temnota, která v jádru člověka je, nabourává tzv. přirozený řád věcí, který panuje od stvořitelských božstev. Název těchto kříženců je Räelmän.

bottom of page